kremacje-zwlok

Proces kremacji zwłok

Po śmierci osoby bliskiej mamy obecnie praktycznie dwie możliwości tego co zrobimy z jego szczątkami. Najczęściej w Polsce wybiera się tradycyjną metodę pochówku na cmentarzu, gdzie stawia się nad grobem okazały pomnik jak pamiątkę po osobie zmarłej.

Kremacja zwłok w Krakowie

Coraz częściej jednak ludzie wybierają drugą metodę polegającą na kremacji zwłok. Wiele firm, na przykład w Krakowie dysponuje odpowiednią infrastrukturą do profesjonalnego przeprowadzenia tej czynności. Jeśli chodzi o kremacje zwłok Kraków jest liderem w ilości przeprowadzonych zabiegów. Być może jest to spowodowane małą ilością miejsca na cmentarzach w tym miejscu, a być może kwestią ceny tych miejsc. Jeśli zdecydujemy się na kremację zwłok to możemy ją zostawić profesjonalnej firmie, która będzie dla nas ten proces przeprowadzała od początku do końca.

Zwłoki są palone w specjalnych piecach, do których wsuwa się je na przystosowanych podajnikach. Temperatura w piecu jest na tyle wysoka, że ze zwłok nie pozostanie wiele. Jedyną pamiątką jaką otrzymamy po spaleniu osoby bliskiej są jej umowne prochy, które wyciąga się z pieca po procesie palenia zwłok. W ofercie firm są dostępne estetyczne urny, w których będziemy przechowywać prochy naszych zmarłych w takim miejscu jakie będziemy chcieli. Najczęściej po kremacji rodzina zmarłego trzyma prochy w swoim domu. Jest to dobra alternatywa, która nie wymaga nawet odwiedzin na cmentarzu.

Zainteresowanie tego typu sposobem kremacji zwłok jest coraz większe, tym bardziej, że jest ono o wiele tańsze także ekonomicznie. Samorządy często w ten sposób pozbywają się zwłok osób, które nie mają jak zapłacić za miejsce na cmentarzu, co znacznie ogranicza ich koszty. Później prochy tych osób są składowane we wspólnej mogile na cmentarzu komunalnym.