lato to czas na trening personlany

Ćwiczenia z trenerem personalnym

Wielu z nas w sezonie letnim stwierdza, że konieczne jest zapisanie się na siłownię, by móc zrzucić nadprogramowe kilogramy. Niektórzy po raz pierwszy wybierają się w takie miejsce, więc nie mają pojęcia, jak wybrać odpowiednie miejsce, a także czy zdecydować się na trening personalny czy może raczej samodzielną aktywność.

Zacznijmy od tego, że przed pierwszą wizytą na siłowni należy zakupić odpowiednie akcesoria, które sprawią, że trening będzie przyjemny. Oczywiście potrzebne jest dobre obuwie, ale najlepiej takie, które nie jest wiązane na sznurówki, ponieważ gdy się rozwiążą, to mogą wplątać się w mechanizmy maszyn, lub można się potknąć, a to może skończyć się tragicznie w miejscu, jakim jest siłownia.

Coraz większa liczba osób korzysta z usług, jakie oferuje trener osobisty, bo zależy im na tym, żeby plan ćwiczeń był optymalnie dobrany do ich indywidualnych potrzeb i możliwości. Trzeba podkreślić, że jest to mądre posunięcie, bo specjaliści z dużą wiedzą i doświadczeniem są gotowi dać nam dużo lepsze efekty ćwiczeń, niż te które osiągnęlibyśmy ćwicząc na własną rękę. Trening personalny w Fitnow Kraków jest tego najlepszym przykładem.

W kontekście ćwiczeń sporo zależy od tego, jaki konkretnie cel chce się osiągnąć. Inne ćwiczenia są dobre, gdy chce się schudnąć, a jeszcze inne, gdy zależy komuś na przybraniu masy mięśniowej lub wyrzeźbieniu poszczególnych partii ciała. Jednak w każdym z tych przypadków optymalne zestawy ćwiczeń przygotuje nam trener personalny i dlatego właśnie tak chętnie decydujemy się na pomoc z jego strony.

Wizyty na siłowni nie powinny odbywać się codziennie, ponieważ mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Nie ma zatem sensu chodzić codziennie do siłowni, bo i tak niewiele to zmieni. Jak często ćwiczyć? Nie musimy o tym myśleć, bo o prawidłowy harmonogram ćwiczeń również zadba trener osobisty. Każda osoba chce dobrze czuć się we własnym ciele, dlatego warto ćwiczyć.