masaz limfatyczny na twarz

Masaż limfatyczny twarzy – kiedy stosować?

Jedną z popularniejszych odmian drenażu limfatycznego jest masaż limfatyczny twarzy. Na czym owy zabieg dokładnie polega i w jakim celu warto go zastosować oraz jakich efektów można po jego wykonaniu oczekiwać?

Ten typ drenażu wspomaga przede wszystkim naturalne procesy oczyszczania się skóry. Pomaga jej oczyścić się z toksyn i innych niekorzystnych dla niej związków. Aby efekt był trwały i intensywny, bardzo ważne jest to, aby po wykonanym zabiegu podwyższyć ilość spożywanej wody i pić jej jeszcze więcej niż dotychczas. Za sprawą dodatkowego nawodnienia organizm jeszcze lepiej poradzi sobie z wydaleniem toksyn, a oczyszczanie skóry przebiegnie dużo sprawniej.

Oczywiście drenaż limfatyczny twarzy nie służy wyłącznie oczyszczaniu buzi. Jest on również zabiegiem, który przeprowadza się po różnych przebytych operacjach i urazach. W takich sytuacjach zmniejsza on bowiem widoczność obrzęków, krwiaków oraz siniaków, a także przyspiesza procesy gojenia się skóry. Na masaż można zostać skierowanym przez swojego lekarza. Warto go wtedy posłuchać i skorzystać z tego świetnego rozwiązania.

Masaż limfatyczny twarzy – patrz oferta INNmed Poznań: https://innmed.pl/limfodrenaz-terapia-cieplem-ir/ – trwa na ogół jakieś dwadzieścia minut. Z zabiegu można skorzystać z wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz w niektórych gabinetach masażu. Oczywiście warto to zrobić w kilku seriach. Najlepsze efekty osiągnie się poprzez kilkukrotne powtórzenie zabiegu.