katalogi stron

Mocne katalogi stron pomocne w pozycjonowaniu

Katalog stron SEO jest rodzajem szczególnej strony internetowej, która stanowi zbiór wielu innych stron internetowych. Ważny jest aspekt różnorodności stron, ponieważ każda może posiadać inną tematykę. Głównym celem katalogu stron internetowych jest aktywne promowanie w internecie materiałów, które się w nim znajdują.

Struktura strony

Każdy adres strony internetowej ma krótki opis zawartości. Strony można katalogować ręcznie lub automatycznie. Zdecydowanie bardziej wydajną metodą jest katalogowanie automatyczne. Jednak zaletą katalogowania ręcznego jest gwarancja, że strona, którą poddajemy temu procesowi będzie się znajdować we właściwie wybranym przez nas katalogu. Najlepiej wybierać tutaj mocne katalogi stron SEO,

Liczba katalogów

Dawniej katalogi stron SEO były znacznie bardziej popularne, ponieważ umożliwiały w szybki sposób zdobywać linki. Była to podstawa pozycjonowania i wielu doskonałych pozycjonerów stosowało tę metodę. Powszechną metodą katalogowania było także dodawanie adresu stron internetowych do tysięcy katalogów. Pozwalało to dotrzeć do potencjalnie większej liczby osób odwiedzających stronę.

Obecnie najlepiej będzie dodać stronę tylko do płatnych katalogów. Mocne katalogi stron internetowych są prowadzone przez profesjonalistów i regularnie moderowane. Darmowe katalogi nie posiadają tylu atrybutów oraz zabezpieczeń.

Pozycjonowanie witryny

Multikody do katalogów pozwalają szybko skatalogować witrynę. Najlepiej wybierać katalogi, które są dobrze zoptymalizowane pod kątem wszystkich najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych. Jednocześnie należy unikać katalogów, które zawierają spam oraz mało unikalne opisy.

Katalog powinien być przejrzysty oraz zawierać materiały z różnorodnej tematyki. Wyniki pokazują, że zamieszczenie linku na katalogu odbija się pozytywnie w wynikach wyszukiwarki. Strony, które zostały dodane na katalogi ostatecznie osiągają znacznie wyższe pozycje.