dziecko

Gdzie powinien spać noworodek?

Kompletując wyprawkę dla noworodka musimy kupić coś, w czym będzie on spał. Rynek artykułów dla niemowląt przychodzi nam z pomocą oferując całą gamę asortymentu. Możemy wybrać klasyczną pościel, śpiworek lub choćby rożek dla noworodka. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania i niejednokrotnie gustu. Często ten wybór okazuje się trudniejszy niż początkowo się zdawało. W końcu gdzie naszemu dziecku będzie najlepiej oraz najbezpieczniej?

Wielu rodziców wybiera klasyczną pościel. To najprostsze oraz najbardziej długotrwałe rozwiązanie. Należy jednak zastanowić się nad zakładaniem ochraniacza na łóżeczko, który nie jest do końca bezpieczny. Niemowlę może się obrócić wtulając w niego twarz i nie być w stanie wrócić z powrotem. To może doprowadzić do śmierci łóżeczkowej. Przyszłe mamy często decydują się na rożek dla niemowląt. Szczelnie otula dziecko, więc jest mu ciepło. Poza tym niemowlęta nie lubią nadmiernej przestrzeni, więc będą czuły się w nim komfortowo. Rożki są dużym ułatwieniem dla początkującej mamy, która dopiero uczy się jak trzymać swoje nowo narodzone dziecko. Do wyboru mamy także śpiworki, które można kupić w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Ta zaleta stawia je nieco wyżej nad rożkami, które starczą na o wiele krócej.

Wybieranie artykułów dla niemowląt może się okazać sporym wyzwaniem. Sklepy oferują tak duży wybór, że przyszła mama może poczuć się zdezorientowana. Warto jeszcze w domu przemyśleć co chcemy kupić i stworzyć listę zakupów. Dzięki temu nie wrócimy do domu z masą zbędnych rzeczy. I będziemy mogli dokładnie przeanalizować oraz przemyśleć nasze wybory.

Warto odwiedzić: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/rozki-beciki