nowo powstajaca inwestycja mieszkaniowa na krakowskim Ruczaju

Boom na mieszkania na krakowskim Ruczaju

Nowe, kupowane wprost od dewelopera, mieszkania na krakowskim Ruczaju, od lat niezmiennie cechuje bardzo duży popyt. Ruczaj to miejsce bardzo wygodne do życia w Krakowie i cieszące się dobrą opinią. To z kolei sprawia, że mieszkania deweloperskie rozchodzą się w tej lokalizacji bardzo szybko i nie przeszkadza temu zjawisku nawet cena, bo trzeba dodać, że pod względem cen nowych mieszkań Ruczaj nie należy do najtańszych obszarów miasta.

Sprzedaż nowych mieszkań na Ruczaju kwitnie również dlatego, że studenci bardzo chętnie wynajmują tam mieszkania (na Ruczaju znajduje się kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego), a co za tym idzie osoby zarabiające na wynajmie mieszkań z chęcią kupują tam kolejne nieruchomości pod inwestycje.

Jeśli chodzi o Ruczaj to na plus zasługuje także świetne połączenie (autobusowe i tramwajowe) z centrum miasta czy bliskość obwodnicy Krakowa. Rejon ten rozwija się dynamicznie i jest perspektywiczny, dlatego nowe mieszkania, które przybywają w tym miejscu każdego roku, szybko znajdują nabywców.

Są w Krakowie dzielnice gdzie nowych mieszkań jest stosunkowo niedużo i z reguły oferowane na sprzedaż są mieszkania z rynku wtórnego. Jednak Ruczaj do takich miejsc nie należy. Tutaj stawianych jest wiele nowych budynków i co parę miesięcy pojawiają się oferty nowych mieszkań. Trzeba też dodać, że jest to miejsce, które mocno zabudowane zostało dopiero kilkanaście lat temu, dlatego duża liczba budynków ma po kilka, kilkanaście lat, co sprawia, że jest to obszar nowoczesny pod względem zabudowy, a co za tym idzie przyjazny dla oka.

Przykładem tego, że na Ruczaju powstaje wiele nowych budynków mieszkalnych może być ta inwestycja, w której znajdziemy nowe mieszkania bardzo zróżnicowane pod względem metrażu: