dekoracje na biurko

Spersonalizuj swoje biurko

Biurko to taki mebel, przy którym spędzamy ogromną ilość czasu, do tego zwykle nie na przyjemnościach. Jako dzieci, pochylamy się nad biurkiem, rozwiązując zadania domowe, jako dorośli siedzimy przy nim nad papierami do pracy i rachunkami. Ponieważ czynności te – nauka, praca, dbanie o domowe finanse – zajmują bardzo dużo czasu, warto sprawić, by kojarzyły się nam jak najlepiej, nawet jeśli same w sobie nie są przyjemnością.

Ale jak to zrobić? Odpowiedź brzmi: zagospodaruj przestrzeń, na której pracujesz. Warto na przykład, zainwestować w dekoracje na biurko. Mogą to być kolorowe segregatory i przegródki na papiery, kubki na długopisy w rozweselających kształtach, piękne ramki, w których umieścisz zdjęcie ukochanej osoby… Dekoracje na biurko obejmują nie tylko przestrzeń na nim, ale także za – na przykład naklejki na ściany. Ozdoby na biurko można też potraktować bardziej dosłownie – jako te elementy, które nakładamy na sam mebel, jak podkładki czy ozdobne uchwyty do szuflad. Wykorzystując dekoracje na biurko można sprawić, że neutralna – lub wręcz nieprzyjemna – przestrzeń zyska ciepły, prywatny wymiar.

Stanie się zagospodarowana „po naszemu”, w naszym stylu. Dla dzieci można pokusić się o takie ozdoby na biurko, które kojarzą się z bajkami, można też podsunąć im rzeczy w różnych kolorach. Dorośli, jeśli wolą coś bardziej stonowanego, mogą wybrać takie dekoracje na biurko, które są w kolorach pastelowych, albo mają wydrukowane pozytywne motta, by w czasie pracy mogli w każdej chwili czerpać z nich inspirację bądź trochę się rozweselać.