Gruzja

Zakochaj się w Gruzji!

To właśnie twój kraj ojczysty, w którym żyjesz od urodzenia, na pewno podoba ci się zdecydowanie najbardziej. Możesz nawet twierdzić, że nie ma piękniejszego miejsca na Ziemi, dlatego też nie próbujesz nawet odwiedzać zagranicznych państw, nie zauważając w nich niczego specjalnego. Jeśli jednak jedną z twoich pasji jest gotowanie, wczasy w Gruzji zdecydowanie pomogłyby ci ją rozwinąć. To właśnie kuchnia tego kraju nieraz zachęca turystów do zawitania w jego progach.

Gruzini to miłośnicy bezustannej zabawy. Potrafią balować od rana do wieczora i biesiadować dosłownie w każdej sytuacji. W tym kraju alkoholu po prostu nie może zabraknąć. Gruzini to miłośnicy wina, które jest jednym z najlepszych trunków na świecie. Tworzone z pasją, ma wyjątkowy smak i cudowny aromat. Jeśli trafisz akurat do miejsca, w którym takie wino będzie produkowane, być może sam nauczysz się je wykonywać. A co możesz zjeść wraz z takim trunkiem? Oczywiście fantastyczne pierogi chinkalia, czyli charakterystyczną potrawę gruzińską. Wybierając deser, koniecznie zdecyduj się na odmianę popularnego snickersa – czurczcheli. Kosztuj różnych przysmaków i rozbudzaj swoje kubki smakowe. Nie bój się eksperymentować, bo właśnie na tym powinny polegać podróże.

Wycieczki do Gruzji na pewno zwiększą twoją wiedzę na temat kuchni tego kraju. Przekonasz się, że jego mieszkańcy potrafią tworzyć zachwycające potrawy, a przede wszystkim rewelacyjne wino. Być może sam później spróbujesz odtworzyć w swoim domu kilka z tych dań. Jeśli ci się to uda, zachwycisz nimi wszystkich domowników.