szkło na ścianę

Szkło hartowane na ścianę

Rodzice prześcigają się w pomysłach, jak urozmaicić swoim dzieciom czas wolny, czyli czas po zajęciach lekcyjnych w szkole czy też w przedszkolu. Oczywiście w dwudziestym pierwszym wieku pociechy mają najczęściej szereg lekcji pozaszkolnych – nauka obcych języków, nauka gry na instrumencie, zajęcia plastyczne czy ruchowe. Ale co, gdy i te zajęcia się skończą albo przyjdzie weekend?

Szkło na ścianę – zalety

Jednym z pomysłów na domową animację dzieci są obrazy na szkle. Malowanie zajmie pociechy na dłuższy czas, ale co cenniejsze da im możliwość wykazania się wyobraźnią, pomoże rozwijać zmysł twórczy, kreatywność i podciągnie zdolności manualne. Z pewnością dzieci będą zachwycone takim nietuzinkowym pomysłem rodzica i z ogromną chęcią, podskokami i okrzykami radości wezmą się do pracy. Pamiętajmy tylko o zabezpieczeniu tego, czego nie chcemy, by dzieci pomalowały. Na przykład wykładziny, mebli, ubrań… Fantazja i energia młodych malarzy może wymknąć się spod kontroli, gdy poniesie ich artystyczna wizja. Uprzedźmy je zatem, zanim wręczymy im farby, pędzle i inne akcesoria, że są pewne zasady tej twórczej pracy. Oczywiście przez cały czas będziemy przy nich, by pilnować, żeby pewne granice nie zostały przekroczone. Pamiętajmy, że szkło to jednak szkło. Jednak przy odpowiednio zachowanych środkach ostrożności do żadnego skaleczenia nie dojdzie.

Gotowe arcydzieła będzie można pięknie wyeksponować, wieszając pomalowane pokoju dziecięcego czy też innego pomieszczenia. Może dziecko będzie chciało, by jego obraz wisiał w sypialni rodziców albo salonie? Tak czy owak taki dowód rodzinnej kreatywności i talentów nie tylko artystycznych, ale i pedagogicznych, ozdobi nam mieszkanie i będzie powodem do dumy.

Posted in Dom