dziecko uczace sie angielskiego

Od małego… nauka angielskiego

Umiejętność władania językiem obcym to w obecnych czasach już konieczność. Wciąż najbardziej popularnym jest, jak łatwo się domyślić, język angielski. Edukację najlepiej zacząć jak najwcześniej. Wiele przedszkoli ma w swojej ofercie programowej naukę języka obcego. Jednak są to zajęcia w dużych grupach i wielu rodziców szuka dodatkowych zajęć.

Szkoła językowa dla dzieci to świetne rozwiązanie dla pragnących rozwijać swoje dzieci w różnych dziedzinach rodziców. Lekcje są przeprowadzane w małych grupach i nauczyciel może skupić się na każdym uczniu z osobna. Język angielski dla dzieci – Kraków ma bardzo dobre placówki edukacyjne – można w niektórych prywatnych szkołach rozpocząć już w wieku 1-2 lat!

Początkowe zajęcia, to głównie osłuchiwanie się z językiem poprzez muzykę i zabawę. W dalszej edukacji, w wieku przedszkolnym, pojawiają się proste zwroty i wyrazy, które maluchy mogą w dosyć łatwy sposób przyswoić.

Angielski za małego będzie procentował i pomoże dzieciom w późniejszym etapie nauki języka obcego, bo będą już osłuchane z obcymi zwrotami. Wiadomo, że umysł dziecka jest niezwykle bystry i chłonie wszystko niesamowicie, stąd im szybciej będzie miał kontakt z obcymi językami, tym łatwiej będzie miał później, gdy dojdą trudniejsze etapy nauki.

Nauka w prywatnej szkole to niestety dodatkowe koszty, jednak warto zainwestować w takie zajęcia, które ułatwią dzieciom naukę a może nawet zdobycie ciekawej i atrakcyjnej pracy, zarówno na rodzimym rynku, jak i na międzynarodowych rynkach pracy, gdyż z biegłą znajomością języka obcego będzie to zdecydowanie łatwiejsze. Należy więc myśleć przyszłościowo, wybierając zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci.