escape room pelen ciekawych lamiglowek

Kreatywna zabawa w grupie

Każdy z nas ma znajomych, z którymi od czasu do czasu lubi wyjść i odpocząć. Zazwyczaj, klasycznym wyborem jest pójście na piwo. Jest to zawsze dobry wybór, podczas którego możemy dowiedzieć się co słychać u naszych znajomych czy po prosto pogadać. Jeśli chcielibyśmy jednak spędzić ten czas nieco bardziej kreatywnie i w zabawny sposób, świetnym pomysłem wydaje się escape room.

Escape room to inaczej, a właściwie tłumacząc na nasz język, pokój zagadek. Zabawa w nim zazwyczaj jest możliwa dla kilku osób, najczęściej od 3-5. Od skomplikowania i przede wszystkim wielkości pokoju oraz liczby zagadek zależna będzie zalecana ilość graczy.

Pokoje zagadek, to stylizowane tematycznie wnętrza, w które zostajemy wprowadzeni, niekiedy bardzo wymyślne, a następnie naszym zadaniem jest rozwiązać łamigłówki by się z nich wydostać. Przeciętna długość gry wynosi godzinę, jednak nie ma problemu – jeśli zatrzymamy się na jakimś zadaniu na zbyt długi czas, głos z „góry” nam pomoże. Pokoje mają także różny poziom trudności, od tych prostych do bardzo trudnych, które zalecane są dla zaawansowanych bywalców.

Pokoje są bardzo różne – od jednoosobowego, z wręcz klaustrofobicznym klimatem, do kilkuosobowych pustyń. Jeśli chodzi o tego typu zabawę, to jedno z największych skupisk świetnych pokoi zagadek jest w mieście Kraków. Escape room w Krakowie zarezerwujemy na: www.LostRoom.pl.

Jeśli mieszkacie na terenie miasta Kraków lub w jego najbliższej okolicy, to możecie wybrać ten sposób spędzania czasu, który będzie alternatywny do zwykłych spotkań przy piwie czy kawie i na pewno spodoba się waszym znajomym.

Ceny za grę w escape game nie są wielkie, zwłaszcza jeśli wybieracie się większą grupą. Za escape room zapłacicie około 100-120 złotych, a rozkładając tę kwotę na pięć osób nie wyjdzie dużo. Wystarczy odpuścić sobie pizzy na mieście i możecie iść do escape roomu.