deser jogurtowy z chia

Czy deser może być zdrowy?

Na świecie są miliony fanów słodkości oraz tysiące rodzajów deserów. Niemal każdy znajdzie deser dobrany do swoich upodobań. Możemy wybierać wśród ciast, ciastek, lodów, deserów na ciepło, bądź na zimno, mrożonych napojów mlecznych i wielu innych. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie: „jakie desery są zdrowe?”.

Z pewnością można stwierdzić, że słodkości zrobione samemu, we własnej kuchni są zdrowsze od tych kupnych. Desery ze sklepów bardzo często mają w składzie niezdrowe składniki takie jak: olej palmowy, sztuczne barwniki, czy konserwanty, dzięki którym słodkie produkty mogą dłużej leżeć na sklepowych regałach. Przygotowując samemu deser mamy pewność jakiego pochodzenia składników używamy. Przepisy na ciasta oraz inne słodkości bez problemu możemy znaleźć w internecie lub w książkach kucharskich. Do zrobienia słodkości samemu nie potrzeba umiejętności kulinarnych, wystarczą chęci i czas. No i oczywiście dobre przepisy na desery czy ciasta.

Najzdrowszymi deserami są te oparte na owocach, nisko-tłuszczowych składnikach oraz granolach. Przykładami zdrowego deseru są między innymi ciasteczka owsiane z bananem i żurawiną, mini serniczki z malinową galaretką, owsiane crumle z truskawkami i rabarbarem, czekoladowy budyń jaglany z granatem, jogurtowy deser z domową granolą, truskawkami i musem z rabarbaru oraz czekoladowy mus z awokado i bananami.

Brzmi pysznie, prawda? Wspomniane desery są nie tylko bardzo smaczne i zdrowe, ale i proste oraz szybkie w wykonaniu. Reasumując warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie smacznego oraz zdrowego deseru, a wybierając słodkości w sklepie zwracajmy uwagę na ich skład.