Woreczki z lawendą jako prezent dla gości weselnych

Pomysły na upominki dla gości weselnych

Wiele osób w podziękowaniu za przybycie gości lubi podarować im coś specjalnego od siebie. Mogą to być regionalne przysmaki w postaci miodów, dżemów czy innych przetworów. Mogą to być słodkości bądź dobry alkohol. Równie ciekawym pomysłem jest podarowanie gościom weselnym specjalnych woreczków z lawendą. Jest to doskonały pomysł na prezent, który z pewnością spodoba się większości z gości. Takie woreczki można bowiem wykorzystać na wiele sposobów, są przydatne i bardzo dekoracyjne. Jeśli dodatkowo na naszym weselu pojawiły się dodatki w kolorze fioletowym, woreczki lawendowe wydadzą się idealnym dopełnieniem przyjęcia weselnego.

Właściwości lawendy

Lawenda w postaci suszonych kwiatów ma wiele właściwości. Jest to roślina, która wycisza, koi zmysły oraz pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Jest zatem często wykorzystywana do kul do kąpieli bądź w postaci świec zapachowych. Lawenda bardzo dobrze sprawdzi się także w sypialni. Jest to bowiem zapach, który wycisza oraz pozwala zasnąć. Co ciekawe istnieją specjalne perfumy do pościeli o zapachu lawendowym. Dzięki nim zapach lawendy pozwoli nam się wyciszyć i zapewni spokojny, zdrowy sen. Lawenda od wieków stosowana jest również jako odstraszacz moli ubraniowych oraz komarów. Możemy ją zatem użyć do szaf i garderoby. Nie tylko zapewni piękny zapach naszym ubraniom, ale również uchroni je przed tymi insektami. Lawenda ma więc wiele właściwości i z pewnością przyda się w każdym domu. Z tego też powodu jest to doskonały pomysł na prezent dla gości weselnych. Jest to bowiem upominek praktyczny i ciekawy.

Gdzie kupić woreczki z lawendą

Woreczki lawendowe możemy kupić w wielu sklepach. Warto wybrać te, które wykonane są ręcznie. Takie woreczki same w sobie stanowią doskonałą ozdobę pomieszczeń i nie muszą być wcale chowane w szufladzie. Jeśli chcemy zakupić upominki dla gości weselnych warto postawić nie tylko na jakość samego suszu, ale również na jakość wykonania woreczka. Musi on bowiem być ładny i estetycznie wykonany. Z pewnością nie chcemy podarować prezentu, który wygląda źle i tandetnie zwłaszcza w takim dniu jak dzień ślubu. Woreczki z lawendą można ułożyć na stołach weselnych jeśli pasują do wystroju sali. W ten sposób nie pominiemy żadnego z gości i każdy dostanie od nas upominek. Woreczki takie mogą również stanowić dodatek do większego prezentu. Wszystko zależy od tego co planujemy podarować naszym gościom w podziękowaniu za przybycie w tym ważnym dla nas dniu.