klinika medycyny estetycznej

Liposukcja – na czym polega zabieg?

Piękne, smukłe ciało to marzenie większości kobiet, ale także coraz częściej cel do osiągnięcia dla mężczyzn. Może być efektem prowadzenia zdrowego trybu życia albo po prostu genów. Zdarza się, że mimo dobrze zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, nasz wygląd znacząco odbiega od ideału.

Na szczęście z pomocą może nam przyjść klinika medycyny estetycznej, która oferuje różne metody na poprawę sylwetki. Chętnie wybieranym zabiegiem, przynoszącym natychmiastowy efekt, jest liposukcja.

NA CZYM POLEGA LIPOSUKCJA?

Istotą zabiegu jest odessanie tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała (najczęściej klientami są kobiety, ale i mężczyźni mogą poddać się temu zabiegowi). Odsysanie to przebiega z wykorzystaniem specjalnej kaniuli (rodzaju rurki).

Modelowanie sylwetki poprzez liposukcję odbywa się różnymi metodami, są to:
– liposukcja ssąca, standardowa – z wykorzystaniem urządzenia próżniowego
– liposukcja ultradźwiękowa – z użyciem fal ultradźwiękowych
– liposukcja z podwójna kaniulą (jedna wewnątrz drugiej)
– liposukcja wodna – z użyciem wiązki wodnej, co tak oddziałuje na tkankę tłuszczową, że ułatwia jej usunięcie
– liposukcja laserowa – z zastosowaniem lasera
– liposukcja kawitacyjna – bardzo mało inwazyjna metoda, polega na masażu tkanek ciała poprzez ultradźwięki.

W zależności od zastosowanej techniki jednorazowo można odessać od 3 do 4 litrów tłuszczu, a to już znacząco wpływa na poprawę wyglądu ciała. Zabieg liposukcji trwa od 2 do 5 godzin, w zależności od sposobu jego przeprowadzania oraz wyjściowego wyglądu pacjenta.

Metodę liposukcji należy dobierać indywidualnie, musi być poprzedzona konsultacją lekarską i badaniami. Miejscem, do którego powinno się udać w celu przeprowadzenia zabiegu, powinna być zawsze renomowana klinika medycyny estetycznej. Chodzi bowiem nie tylko o to, aby uzyskać efekt, ale też, aby zabieg był bezpieczny dla zdrowia.