chirurgia stomatologiczna

Leczenie przez chirurga stomatologa

Ból zęba potrafi zepsuć wszystko. Jedzenie, zabawę, dobry humor. Dbamy o zęby. Myjemy je, używamy dobrych past do zębów, używamy nitki i płynów do płukania. Jednak to czasem nie wystarcza. Czasem zdarza się, że pomimo dbania o swoje zęby budzimy się nocą z bólem takim nie do wytrzymania. I zaczynamy poszukiwać czynnego gabinetu, w którym lekarz stomatolog o specjalizacji chirurgia stomatologiczna obejrzy naszą szczękę i orzeknie, czy dany ząb kwalifikuje się do naprawy czy już tylko do usunięcia.

Mam większość swoich zębów. Dbam o nie jak o niepodległość. Czyszczę. Leczę. Jednak zdarzyło mi się, gdy podczas wizyty pani stomatolog bardzo chciała mi zęba zrekonstruować. Ósemka w moim przypadku to ząb beznadziejny. Rośnie krzywo. Dla ścisłości wszystkie cztery rosną krzywo. Pcha wszystkie w linii. Przy okazji miażdżąc ścianki zębów obok. Pani doktor była uparta i zawzięta. Postanowiła. Najpierw zdjęcie. Ok. Jest. Widać gada. Krzywy wyraźnie. Leczony kanałowo. I skruszona ściana siódemki obok. Pani doktor chirurg stomatolog wyrzuciwszy wypełnienie stwierdziła, że da się. Wszystko się da, bo ząb solidny. Męczyła się dość długo, czyściła zawzięcie. A teraz z radością i uśmiechem spod maseczki orzekła – chyba kanał nie jest do końca wypełniony.

REKLAMA: . Poznaj ofertę!

To ona go poszerzy i wypełni. I zaczęła pogłębiać. W efekcie pani doktor chirurg stomatolog przebiła się wprost do mojego dziąsła. Co spowodowało u niej jedynie jęk. A mnie świat zawirował. Mając prześwietlenie przed oczami, nowoczesny sprzęt wbić się w dziąsło pacjentowi… masakra. Skończyło się na antybiotyku i kompresach. A potem poszukanie dobrego chirurga stomatologa. I ekstrakcja zęba, który jest tylko reliktem i atawizmem.