restauracja z ogródkiem

Jak oszczędzać czas na gotowaniu?

Masz już serdecznie dość gotowania i zastanawiasz się nad tym, czy nie lepiej byłoby już przejść na głodówkę, zamiast codziennie marnować tych kilka godzin na tworzenie śniadań, obiadów i kolacji wyłącznie dla siebie samego? Gdybyś tylko dysponował większą ilością pieniędzy, to restauracja z ogródkiem stałaby się dla ciebie jedynym miejscem, w którym zjadałbyś swoje posiłki?

Zacznij więc do niej chodzić i oprócz tego zastosuj kilka innych metod, dzięki którym będziesz gotować szybciej i sprawniej. Jest ich całkiem sporo. Po pierwsze – naucz się gotować mądrze. Jeśli mieszkasz sam i każdego dnia przygotowujesz dla siebie nowy posiłek w porze obiadowej, postępujesz po prostu głupio. Możesz bowiem za jednym razem stworzyć większą porcję jednego dania. Zamiast od razu mieszać makaron z sosem, przygotuj sam sos z mięsem i umieść go w większym garnku, a następnie wsadź go do lodówki.

Podczas następnych dni wystarczy, że ugotujesz sobie makaron lub ryż i połączysz go z sosem, a w ciągu kilkunastu minut stworzysz przepyszny obiad. Twórz też dania jednogarnkowe, na które nie musisz poświęcać wiele czasu. Należą do nich: fasolka po bretońsku, risotto, różnego rodzaju zupy oraz bigos. Nie kombinuj z tworzeniem wymyślnych potraw – bazuj na prostych i dobrze ci znanych produktach spożywczych.

POLECAMY: – Willa Fryderyka

Jeśli zaczniesz w taki sposób podchodzić do gotowania, prędzej czy później przestanie być ono dla ciebie problematyczne. A w dniu, w którym kompletnie nie będziesz mieć ochoty na przyrządzenia chociażby zwykłego ryżu, restauracje w Krakowie na pewno przyjdą ci z pomocą. Zawsze zjesz w nich przecież porządny posiłek.