ochraniacze do łóżeczka

Czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny?

Dzieci to niezwykle delikatne istoty, a każdy rodzic wie, jak trzeba dbać o ich bezpieczeństwo. Nie jest to łatwe, szczególnie w przypadku największych rozrabiaków i wiercipiętów.

Wiele wypadków zdarza się właśnie w domu. Ostre kanty ławy czy stołu, wysokie kanapy, fotele, półki itp. To wszystko przyprawia o zawrót głowy mamy, już od samego patrzenia. Czy mamy już zabezpieczone wszystkie niefortunne miejsca w mieszkaniu? W przypadku niemowląt warto, a nawet trzeba nabyć ochraniacz do łóżeczka. Sytuacja w której dziecko może uderzyć maleńką główką w szczebelki nie może przecież się przytrafić.
Tak jest też wtedy, gdy dziecko podrośnie.

Kliknij po więcej w:
https://senna-sowka.pl/kategoria-produktu/ochraniacze-do-lozeczka/

Zaczyna siadać, potem ginie się na małych, wiotkich nogach, a upadając do przodu lub tyłu może nabić nie małego guza. Ochraniacz do łóżeczka dziecięcego pomaga zamortyzować uderzenie, a jego miękka powłoka nie powoduje otarć. Wypełnienie jest na tyle grube, by odeprzeć uderzenie. Miejmy też świadomość, że dziecięce łóżeczka są różne. Te z okrągłymi w przekroju szczeblami są bezpieczniejsze, ale już kwadratowe i kanciaste stwarzają większe zagrożenie.

Takie, czy inne – ochraniacz na łóżeczko jest koniecznością, począwszy od pierwszej nocy w domu, aż nawet do osiągnięcia przez dzieci wieku przedszkolnego. Takie starszaki stają się coraz to odważniejsze w swoich poczynaniach, dlatego by zapobiec otarciom warto zakupić takie zabezpieczenia. Dodatkowo kolorowe wzory, często zawierające podobizny bohaterów bajek, zachęcają najmłodszych do spania w swoim łóżeczku, samemu, co jest często wyzwaniem dla rodziców.