catering dietetyczny

Catering dietetyczny – co to takiego jest?

Catering dietetyczny wykorzystywany jest teraz głównie do odchudzania. To właśnie z jego pomocą wielu osobom udało się już uporać ze swoją nadmierną wagą, a niektórzy zaczynają to robić i szybko dostrzegają pierwsze pozytywne efekty.

Jest to i bezpieczna, i wyjątkowo skuteczna metoda na zawalczenie z nadwagą bądź otyłością. Catering dietetyczny niemalże każdemu jest w stanie pomóc. Zarówno tym próbującym się odchudzać, jak i tym, którzy chcą po prostu lepiej się odżywiać albo pragną zatroszczyć się wreszcie o swoje zdrowie i zadziałać na nie profilaktycznie, chroniąc samych siebie przed różnymi chorobami (zwłaszcza chorobami dietozależnymi, do których należy chociażby otyłość).

POLECAMY: catering, OPTIMAL FIT – dieta z dostawą do domu!

Catering jest w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom wielu osób, które po prostu z jakiegoś powodu zamierzają zmienić swoje nawyki żywieniowe i potrzebują w tym pomocy. Często bywa stosowany chociażby przez alergików. Alergie pokarmowe utrudniają przygotowywanie potraw. To właśnie przez nieraz pojawia się konieczność całkowitej rezygnacji z jedzenia na mieście, ale i gotowanie w domu bywa tutaj uciążliwe, bo cały czas należy zważać na to, by do potrawy nie dodać czegoś pogłębiającego objawy alergii. Dieta pudełkowa zawsze zostanie natomiast dostosowana do klienta i wszelkich jego nietolerancji oraz innych problemów zdrowotnych.

Mimo wszystko tego rodzaju cateringi kojarzone są jednak z odchudzaniem. Największą grupę korzystających z nich osób tworzą właśnie te osoby, które są na etapie rozprawiania się ze zbędnymi kilogramami albo dopiero zamierzają się nimi zająć. Diety pudełkowe oferowane przez cateringi dietetyczne różnią się od siebie głównie wartością kaloryczną. Najpopularniejsza jest dieta zawierająca 1500 kcal, ale równie dobrze można zdecydować się na jadłospis 1000 kalorii albo 2000 kalorii.

Wartość energetyczną diety należy dopasować do swojego indywidualnego zapotrzebowania energetycznego. Deficyt kaloryczny nie powinien być zbyt duży. Z tego względu dieta pudełkowa 1500 kalorii zdaje się być najrozsądniejszą opcją dla kobiet, a dieta 2000 kalorii – dla mężczyzn.