Góry mają magiczną moc, kto raz wybrał się na wędrówki górskie, będzie chodzić po górach do końca życia. W górach każda pora roku jest inna, niesie ze sobą inne możliwości i inne widoki.

Wędrówki górskimi szlakami to przyjemność

Lato jest najlepszą porą na to, by czerpać garściami z możliwości, jakie dają znajdujące się tam szlaki turystyczne. Zapierające dech w piersiach górskie panoramy, urokliwa przyroda dookoła i lekkie wyzwanie związane z koniecznością wspięcia się na szczyt to coś, co sprawi przyjemność niemal każdemu.  

Podkreślić warto, że na górskie szlaki można wyruszyć bez względu na kondycję fizyczną, czy też wiek. Dla każdego znajdzie się odpowiednia trasa. Oczywiście, wybierając ją, należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Jak wybrać odpowiedni szlak dla siebie? Jeśli nie mamy doświadczenia - czekają na nas dwa wyjścia:.

  • skorzystać z przewodników po górach - tych książkowych bądź internetowych i poczytać opisy tras polecanych dla początkujących: znajdziemy w nich zarówno informację o tym, jaką drogą przebiega szlak oraz jakie atrakcje czekają na nas po drodze,
  • poprosić o pomoc eksperta - górskiego przewodnika lub pracownika GOPR czy TOPR - placówkę górskiego pogotowia ratunkowego czy też PTTK znajdziemy w każdej większej górskiej miejscowości w Polsce - warto tam zajrzeć i poprosić o pomoc.

Jeśli nie wspinaczka, to co?

 

Czy w górach można się tylko wspinać? Z całą pewnością nie. Ci, którzy szukają raczej mniej wysiłkowych form rekreacji - na przykład z uwagi na wiek, stan zdrowia, czy też obecność małych dzieci, także znajdą w górskich kurortach coś ciekawego dla siebie. Jakie zatem są inne powody do odwiedzenia gór latem? Wymienić można choćby:

  • dobry mikroklimat - świeże powietrze w górskich pasmach sprzyja dobremu samopoczuciu i pozwala odsapnąć od zgiełku wielkiego miasta,
  • kulturę lokalną - w miesiącach letnich w górach odbywa się wiele festiwali, koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych - także o charakterze folklorystycznym. Wymienić można choćby Tydzień Kultury Beskidzkiej, podczas którego uczestników czeka możliwość zapoznania się kulturą górali z całego świata,
  • regionalna kuchnia - w górach z łatwością można znaleźć naturalny nabiał, w tym tradycyjnie wyrabiane sery, kozie mleko i więcej - wszystko, co pozwoli dostarczyć organizmowi całej mocy witamin i naładować baterie na cały rok.

Góry to to wspaniałe wędrówki z rodziną, przyjaciółmi lub w samotności i obcowanie z dziką, nienaruszoną przyrodą. Polowanie z aparatem fotograficznym na ów szczególny moment jest nie lada przygodą - po stokroć piękniejszą niż krwawe łowy...


Zapraszamy:

  • pary / z nastawieniem na romantyczne spędzanie czasu, wypoczynek, ale również aktywnie- góry, rowery, biegi, nordic walking, wycieczki do źródeł. Udział w oferowanych w czasie pobytu zajęciach i warsztatach.
  • seniorów- sprawni, aktywni. Pragnący wypoczynku, chcący spotkać się z rodziną, przyjaciółmi.
  • poleżakować, pobiesiadować w ogrodzie, wyjechać na wycieczkę, pozwiedzać, popływać w basenie.
  • rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Wszystkich zainteresowanych na medytację w małym gronie, w odosobnieniu. Wspólne wędrówki, także w rytmie nordic walking. Mindfulness trening uważności, jogę, kursy fotografowania, dwupunktu.

Do dyspozycji gości przez cały rok jest salon wypoczynkowy z bogatą tematycznie biblioteką, kolorową prasą.

Jest także kącik dla dzieci.

Znajdują się tam zabawki, można zagrać w rzutki, gry planszowe. Mamy książeczki dla milusińskich oraz przybory do rysowania i malowania.

Stół do ping-ponga do dyspozycji na miejscu.

Codziennie rano w słonecznej jadalni serwowane są śniadania. Z sali jadalnej jest wejście na taras, gdzie rozkoszując się widokiem gór, można delektować się herbatą, kawą /mała kawiarenka w obiekcie/.

Do dyspozycji również ogród z miejscami do wypoczynku, zadaszona altana, także dla miłośników grillowania.

Dla ćwiczących jogę posiadamy maty i poduszki zafu. Na miejscu do wypożyczenia- rowery górskie, kijki do nordic walking.

 Mile widziani są u nas uczniowie szkoły Montessori oraz ich opiekunowie - zapewniamy bardzo dobre warunki na czas egzaminów.


Villa Martin to idealne miejsce do całorocznego wypoczynku, rekreacji lub jako baza noclegowa podczas wyjazdów służbowych. Wystawiamy FV.

Ufamy, że nasze propozycje wypoczynku, atrakcyjne ceny i gościnność zaowocują dłuższą znajomością i kolejnymi odwiedzinami.


Zadzwoń już teraz i zapytaj o wolne pokoje ►